Навчально-дослідницький центр "Вальдорфська педагогіка"

26.06.2014 року рішенням Вченої ради Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова було створено навчально-дослідницький  центр "Вальдорфська педагогіка".

Метою діяльності Центру є створення бази державної вальдорфської освіти в Україні та сприяння прогресивному розвитку всього соціального організму згідно з принципами антропософії та методософії, що є вимогою XXI століття та еволюції людства. Поступово Україна стає простором для розвитку імпульсу майбутнього розвитку людства через вальдорфську педагогіку.

Діяльність Центру спрямовано на дослідження питань, пов'язаних з виникненням і розвитком вальдорфської педагогіки, розповсюдження ідей вальдорфської педагогіки в сучасному суспільстві та сприяння доступності виховання та навчання у вальдорфському закладі освіти кожній дитині, дослідження питань розвитку вальдорфської педагогіки для відповідності Духу Часу.

Сьогодні Центр підтримується кафедрою методології науки та міжнародної освіти в структурі факультету магістратури, аспірантури та докторантури. Це простір для мислячих людей, які прагнуть оновити сучасну освіту, оздоровити її.

Завданнями Центру є дослідження наукових засад вальдорфської педагогіки, рух від її джерел, вивчення досвіду вальдорфської педагогіки (діяльності вальдорфських шкіл) за 100 років її існування, наповнення вальдорфської педагогіки імпульсами антропософії та методософії, застосування її плодів для подальшого створення нової образотворчої сфери освіти і виховання, внесення методософського бачення вальдорфської педагогіки в сферу освіти, введення її принципів в сьогоденне соціальне життя.

Створено міжнародний колегіум по стратегії розвитку вищої вальдорфської освіти для вчителів та вихователів. Свою діяльність колегіум будує на принципах самоорганізації, самоосвіти та самоуправління.

За підтримки Центру здійснюється навчання студентів за спеціалізацією «Вальдорфська педагогіка» в межах спеціальностей «Початкова освіта» та «Дошкільна освіта».

Центр відкритий для спілкування і навчання всіх, хто цікавиться питаннями антропософії, методософії та вальдорфської педагогіки.

Server Time: 2017-11-21 15:44:26